Doftpåse | Afternoon Tea
Doft: En elegant doft med toner av vitt te, rosa ros som toppas med kryddig ingefära
- Storlek 30 g
- Hållbarhet + 3 månader
Aftermoon Tea är en populär doft som för tankarna till en elegant tesalong.
Doftpåsarna placeras med fördel i mindre utrymmen som garderob, walk in closet, i byrålåda, resväska, bilen eller övriga utrymmen som du vill doft sätta med en mjuk långvarig doft.
Designen är som alltid med K.Lundqvist produkter stilrena och inget du vill gömma undan.
K. Lundqvist Stockholm´s doftpåsar är kärnor som är doft satta med parfym. Dessa kärnor ligger i påsen och avsöndrar en mjuk ljuvlig doft.
Printet är handprintat, och ojämnheter kan förekomma.
Gör så här: Öppna ej påsen utan lägga den i önskat utrymme och låt den sprida sin mjuka doft. När doften börjar ta slut kan du skaka om påsen då och då för att förlänga doft hållbarheten.
Doftpåse
• Mått: 30 g
• Hållbartid: 3 mån
• Doft: Vitt te, Ros och ingefära.
K. Lundqvist doftpåsar finns i flera härliga dofter. Se fler dofter här.
Produktfakta:
• Doftpåsen består av kärnor och parfym , antingen doftolja eller eterisk olja.
• Ej testade på djur.
• Samtliga produkter är helt fri från paraffin och använder endast Sojavax och essential oils i doftljusen. Det är naturligt och utvinns från sojabönan
• K.Lundqvist produkter är förpackade i livsmedels godkända glas
• K.Lundqvist doft/ essential oils är tillverkade i Australien med eget recept för vardera doft/ kollektion
• K. Lundqvist är Svensk och är välkända världen över för sin skandinaviska stilrena design och fantastiska dofter,