Casa Violeta | Prudlig viol & blåklint | Doftolja
Doft: I doften Casa Violeta är det viol och små mängder av vanilj är mest framträdande. K. Lundqvist Stockholm har med influenser från violens blomma skapat en doft som upplevs elegant med en pudrig och med en sammetslen karaktär.
Toppnot: Heliotrop, ros
Hjärtnot: Viol
Basnot: Vanilj, mysk
AROMALAMPA (elektrisk):
Vanligtvis fyller man behållaren med vatten med 1-3 droppar doftolja. När lampan aktiveras kommer en mist (sk. ånga) där doftoljan tillsammans med misten sprider väldoft i ett rum.
* Följ alltid manual/ instruktion hur din aromalampa används oavsett vilket varumärke det är.
Alla våra produkter är märkta med CLP - förordningen innehåller regler för klassificering, märkning och förpackning av kemiska produkter/blandningar som gäller inom EU. Information om varningar och blandningar finns på produktens behållare, och eventuell förpackning.
K. Lundqvist doftolja finns i flera härliga dofter. Se fler dofter av doftolja här.
Produktfakta:
• Glasbehållare: Svart och guldtext
• Ej testade på djur.
• Box: Svart.
• K.Lundqvist produkter är förpackade i livsmedels godkända glas.
• K.Lundqvist doftoilja i nya kollektion är tillverkade i Sverige med eget recept för varje doftkollektion.
• K. Lundqvist är Svenskt och är välkända världen över för sin skandinaviska stilrena design och fantastiska dofter.