Handdesinfektion | Jasmin Peach
Väldoftande Handsprit med spraypump med dofter inspirerade av växternas och skönhet från Royal Botanic Gardens, Kew i London.
Doft: En underbar doft med fruktiga toner av vilda jordgubbar, kiwi och i en blandning av frisk grön jasmin som balanseras av en varm ton av ylang - ylang.
- Väldoftande handdesinfektion
- Doft Jasmin Peach
- Storlek: 100 ml
Handsprit från Kew Garden i härliga dofter med 75 % alkoholdenat / Ethanol, och Aloe Vera juice som är både återfuktade och mjukgörande och ger näring till huden. Handspriten rengör dina händer utan tvål och vatten. Perfekt att ha med sig i väskan för att regelbundet hålla en god hand hygien.
Handsprit från Kew Garden är dessutom snyggt designade i botaniska mönster. Lika funktionell som väldoftande och snygg att bära med sig.
Hur man använder handsprit:
Spraya en dos sprit i handflatan och gnugga in hela händerna tills den förångas. Spraya rikligt på händerna och gnugga in det så att det kommer i kontakt med alla områden av händer, fingrar och naglar.
Royal Botanic Gardens, Kew i London
Produkt information:Flaskan är tillverkad av 100% återvunnen plast.100 ml.Vegan Tillverkad i Storbritannien.